Toyota uruchamia stronę Stop smog go hybrid

Kompendium wiedzy o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza

2018-11-14

STOP SMOG to kompendium wiedzy o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza i rozwiązaniach Toyoty pozwalających budować społeczeństwo przyszłości wolne od smogu.

Smog jest problemem, o którym rozmawia się głośno w sezonie grzewczym i zapomina wraz z pierwszymi dniami wiosny, mimo, że dotyczy on nie tylko mieszkańców miast, a jego negatywne oddziaływanie nie jest bynajmniej sezonowe. Polacy oddychają najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej – to fakt potwierdzony badaniami. Toyota od dawna rozumie jak istotne dla zrównoważonego rozwoju jest czyste powietrze, dlatego rozwiązania stosowane w naszych autach zawsze mają na celu minimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i oferowanie jeszcze bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Od ponad dwudziestu lat aktywnie wspieramy ideę ograniczania zużycia naturalnych surowców i poprawienia standardu życia w obszarach zurbanizowanych minimalizując straty energii i emisję w autach spalinowych i oferując samochody napędzane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Od czasów premiery modelu Prius w 1997 roku Toyota sprzedała ponad 11 milionów aut hybrydowych. I tak napęd „alternatywny” stał się nowym standardem. Wraz z wprowadzeniem pierwszego seryjnie produkowanego auta napędzanego ogniwami paliwowymi – Toyoty Mirai – mamy okazję powtórzyć ten sukces po raz kolejny zmienić oblicze rynku motoryzacyjnego wyznaczając nowy, lepszy kierunek zmian.

Ogniwa wodorowe Toyoty :: Autobusy Sora

To tylko część większego planu Toyoty znanego jako Toyota Environmental Challenge 2050, według którego firma planuje do połowy stulecia obniżyć emisję CO2 nowych samochodów o 90% w porównaniu z rokiem 2010 i kompletnie wyeliminować negatywny wpływ procesów produkcji na środowisko naturalne. Pierwsze kroki zostały już poczynione, ale to, czy ambitny plan się powiedzie zależy w równej mierze od producentów, jak i użytkowników aut. Kluczem do pozytywnej zmiany jest zredefiniowanie własnych przyzwyczajeń, bo w końcu to każdy z nas ma bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

Dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony Stop smog go hybrid, na której opisane zostały zagrożenia i rozwiązania, które od dziś każdy z nas może wcielić w życie, by wspólnie budować przyszłość wolną od smogu.

Dowiedz się więcej

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Nowa flagowa hybryda Toyoty zadebiutuje w 2020 roku Serwis Hybrydowy Toyoty Serwis Hybrydowy Toyoty Zobacz, jak Toyota dba o samochody z napędem hybrydowym Hybrydy Toyoty z Ekobonusem Hybrydy Toyoty z Ekobonusem Zobacz nowe modele hybrydowe z akcyzą niższą o połowę Poznaj technologię hybrydową Poznaj technologię hybrydową Dowiedz się więcej o napędzie hybrydowym Toyoty Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Rośnie sprzedaż hybryd Rośnie liczba hybryd w Europie Rośnie liczba hybryd w Europie Doskonałe wyniki Toyota Motor Europe Toyota wyróżniona w konkursie Toyota wyróżniona w konkursie Lider Elektromobilności 2018 Czy warto kupić nowy samochód? Czy warto kupić nowy samochód? Sprawdź Diesel czy benzyna? Diesel czy benzyna? Co lepsze i szybsze? Samochody elektryczne Samochody elektryczne Toyota Ile pali hybryda? Ile pali hybryda? Dowiedz się więcej Bank BGŻ stawia na hybrydy Bank BGŻ stawia na hybrydy Flota rozszerzona o 30 Yarisów Hybrid