1. Nowe samochody
 2. GR Yaris

GR YARIS

Moc, która imponuje

Co chcesz zrobić teraz?

Zbudowana przez mistrzów dla kierowców żądnych wrażeń

Od ponad 60 lat Toyota testuje wytrzymałość swoich aut i umiejętności kierowców na torach całego świata. Zbierane w ten sposób doświadczenie pozwala konstruować jeszcze lepsze auta do jazdy na co dzień. Dla Akio Toyody, Prezesa Zarządu Toyota Motor Corporation, GR Yaris jest ucieleśnieniem ideału – samochodem zahartowanym w trudach Rajdowych Mistrzostw Świata, który wywołuje emocje również podczas codziennych podróży.

Przygotowany na każde warunki

W słońcu i deszczu GR Yaris daje radość z jazdy na każdym zakręcie. Niezwykły układ napędowy, dopracowany przez zespół Tommiego Mäkinena, łączy w sobie turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, manualną 6-biegową przekładnię oraz sportowy napęd na wszystkie koła GR-FOUR zapewniający trakcję w każdych warunkach. 

Rajdowa konstrukcja

Toyota GR Yaris jest przygotowana na każdą niespodziankę na drodze. Kolumny MacPhersona z przodu i podwójne wahacze z tyłu zestrojone przez zespół TOYOTA GAZOO Racing WRT zapewniają przyczepność i dają pewność prowadzenia. Zaawansowany sportowy układ hamulcowy jest w stanie okiełznać moc auta i sprawnie zatrzymać pojazd.

Lekkość i dynamika

GR Yaris inspiruje do ekscytującej jazdy. Konstruując nadwozie, wykorzystano mocne, a jednocześnie lekkie materiały, które pozwalają wydobywać pełen potencjał z rewelacyjnego napędu na wszystkie koła GR-FOUR. Napęd ten został dopracowany przez kierowców startujących w WRC. Zapewnia optymalny rozdział mocy pomiędzy przednią a tylną oś. Wystarczy przestawić pokrętło, by cieszyć się niezwykłą kontrolą i pełnią emocji za kierownicą. 

Moc, która zaskakuje

GR Yaris oferuje technologie, które nigdy wcześniej nie były stosowane w autach drogowych. Jego sercem jest 3-cylindrowy silnik generujący rekordową moc 261 KM i 360 Nm momentu obrotowego. Unikalny blok silnika, dedykowane tłoki i turbosprężarka typu single scroll redukują masę, zapewniają niesamowite przyspieszenie i natychmiastową reakcję na gaz. 
 • Czytelny wyświetlacz

  Czytelny 4,2" wyświetlacz pomiędzy zegarami podaje kluczowe dane, takie jak wartość ciśnienia doładowania turbiny, tryb jazdy napędu GR-FOUR, a nawet siłę przeciążenia podczas pokonywania zakrętów. 

 • Osiągi mówią same za siebie

  Kompaktowy i lekki GR Yaris zaskakuje mocą dzięki 3-cylindrowej jednostce o pojemności 1,6 litra oferującej najlepszy w klasie stosunek mocy do masy wynoszący 4,9 kg/KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,5 s, a prędkość maksymalna to 230 km/h.

 • Napęd GR-FOUR: innowacja i kontrola

  Napęd na wszystkie koła GR-FOUR oferuje 3 tryby jazdy pozwalające rozdzielać moc pomiędzy napędzanymi osiami. Wybieraj spośród ustawień Normal (60:40), Sport (30:70) i Track (50:50), optymalnie dostosowując charakterystykę napędu do warunków.  

Bezkompromisowe osiągi

GR Yaris to auto dynamiczne w każdym aspekcie. Niskie nadwozie przypominające proporcjami coupé zostało zoptymalizowane pod względem aerodynamiki. Zastosowanie elementów karoserii wykonanych z włókna węglowego i aluminium pozwoliło zredukować masę, co przełożyło się na lepszą zwrotność. Z przodu dynamiczny kształt grilla nie tylko wygląda imponująco, ale również zapewnia lepszy przepływ powietrza chłodzącego silnik.
 • Bardziej opływowe i lżejsze nadwozie Chcąc uzyskać optymalne właściwości aerodynamiczne, nadwozie Toyoty GR Yaris zostało osadzone nisko na 18" felgach, które przyciągają wzrok swoim sportowym 10-szprychowym wzorem. Dynamiczna, schodząca ku tyłowi linia dachu zapewnia stabilność przy wysokich prędkościach i sprawia, że GR Yaris swobodnie przecina powietrze.
 • Skupiony na zadaniu GR Yaris przyspiesza bicie serca od momentu otwarcia drzwi. Sportowe fotele wykończone tapicerką Ultrasuede®, kierownica GR, dźwignia zmiany biegów o krótkim skoku czy aluminiowe pedały wynoszą komfort i poczucie kontroli na zupełnie nowy poziom. Wyświetlacz TFT podaje informacje o wybranym trybie napędu i biegu, sprawiając, że każda przejażdżka staje się niezapomnianym przeżyciem.
 • Tworzony z pasją Wyjątkowe auto wymaga niezwykłego procesu produkcyjnego. Budowa Toyoty GR Yaris trwa ponad dziesięć razy dłużej niż wyprodukowanie standardowego auta. GR Yaris jest składany ręcznie na specjalnej taśmie produkcyjnej w legendarnej fabryce Motomachi w Japonii. Utalentowani mistrzowie mechaniki skrupulatnie sprawdzają wszystkie detale, aby zagwarantować doskonałość w każdym calu.

Toyota T-Mate – W trosce o Twoje bezpieczeństwo

Model GR Yaris został wyposażony w systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, które powstały, by wspierać Cię podczas jazdy w mieście i na autostradzie, a także podczas parkowania. Inteligentne technologie chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Jednym z elementów T-Mate jest pakiet Toyota Safety Sense, który w każdym GR Yarisie dostępny jest w standardzie. Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami dostępnymi w modelu GR Yaris poniżej i odkryj pełną gamę technologii T-Mate dla modelu GR Yaris w konfiguratorze.
 • Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

  Układ wykrywa ryzyko zderzenia z innymi pojazdami, pieszymi i rowerzystami i ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Jeżeli kierowca nie zdoła odpowiednio szybko zareagować, samochód zacznie automatycznie hamować, aby nie dopuścić do kolizji lub zminimalizować jej skutki. Najnowsza wersja PCS została rozbudowana m.in. o układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach i wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia.

 • Inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC)

  Inteligentny tempomat adaptacyjny utrzymuje stały zadany dystans od poprzedzającego auta. Jeżeli odległość zacznie się zmniejszać, tempomat automatycznie zacznie hamować i uruchomi światła stop. W samochodach wyposażonych w układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) system dodatkowo odczytuje ograniczenia prędkości i sugeruje dostosowanie stylu jazdy do obowiązujących limitów.

 • Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA)

  System monitoruje oznakowanie poziome i utrzymuje auto na zadanym torze jazdy, wykonując delikatne manewry korygujące, gdy pojazd zacznie przekraczać linię bez użycia kierunkowskazu.

 • Kamera cofania ze statycznymi liniami pomocniczymi

  System monitorujący obszar z tyłu pojazdu, który wspomaga kierowcę, wyświetlając na ekranie obraz obszaru za pojazdem wraz z liniami prowadzącymi w trakcie cofania, np. przy parkowaniu.

 • System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA)

  Podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego system wykryje wszelkie pojazdy przejeżdżające za Twoim autem i ostrzeże sygnałem dźwiękowym, jeżeli wystąpi ryzyko kolizji.

 • System monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM)

  System monitorowania martwego pola w lusterkach ostrzega przed pojazdami, które mogły znaleźć się poza polem widzenia kierowcy. Jest to szczególnie przydatne podczas zmiany pasa ruchu i wyprzedzania.

 • System automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall)

  Gdy dochodzi do poważnego wypadku, system eCall oszczędza cenne sekundy, automatycznie łącząc się z numerem 112 i wzywając pomoc, nawet jeśli kierowca ani żaden z pasażerów nie są w stanie tego zrobić. System eCall aktywuje się za każdym razem, gdy zostaną uruchomione poduszki powietrzne. Pomoc może też zostać wezwana w dowolnej chwili przy użyciu przycisku, dzięki któremu można łatwo połączyć się z operatorem, np. jeśli kierowca jest świadkiem poważnego wypadku.

Zahartowany w boju

Napędzany mocą hybrydy niezwykły rajdowy pojazd GR Yaris Rally1 pozwala zespołowi TOYOTA GAZOO Racing WRT przekraczać kolejne granice i dominować na najbardziej wymagających odcinkach.
Dowiedz się więcej

Życiowa pasja

18-krotny zwycięzca Rajdowych Mistrzostw Świata Jari-Matti Latvala to najbardziej doświadczony kierowca w historii WRC. Od samego początku, czyli od 2017 roku, wraz z teamem TOYOTA GAZOO Racing tworzy historię. Jego nowa rola dyrektora zespołu pozwoli mu kontynuować misję tworzenia coraz lepszych samochodów.  

TOYOTA GAZOO RACING

Odkryj sportową stronę Toyoty. Poznaj modele GR, które przyspieszają bicie serca, oferując osiągi i technologie sprawdzone na torze, oraz linię GR SPORT charakteryzującą się niezwykłym designem i bogactwem wyposażenia.

Ruszaj po zwycięstwo

Galeria Toyoty GR Yaris